Online Diyet Nedir?

Online Diyet Nedir?

BESLENME

Online Diyet Nedir?

Günümüzde hem pandemi hem hayatın yoğun temposu nedeniyle sağlıklı beslenme ihtiyacı olan birçok kişinin online diyet yöntemi tercih ettiğini görüyoruz.

Online Diyet Nedir?

Online diyet, diyetisyenin danışanının verilerini yüz yüze değil online olarak takip ettiği, online (mesajlaşma, görüntülü görüşme, telefon görüşmesi) gibi yöntemler kullanarak diyet sürecini yönettiği diyet yönetimi modelidir.

Online diyette, danışan ve diyetisyen daha yakın takipte olabilir, sıklıkla zorlandığı konularda diyetisyenine sorular sorabilir. 

Bewell’de online diyet, sizlerden rahatsızlık, kişisel beslenme tercihleri, öğün sıklığı, alerji-intoleranslar gibi detaylı bilgiler alındıktan sonra hazırlanıyor. 

Bewell online diyet modelinde haftalık değişen listeler ve tarifler ile diyet süreci daha keyifli hale getirilmeye çalışılıyor. 

Online Diyet Faydalı Olur mu?

Genellikle akıllardaki en büyük soru işareti, “online diyet yüz yüze diyet kadar faydalı olur mu?” oluyor. 

Online diyetin yüz yüze diyetten aslında en önemli farkı, danışan ve diyetisyeninin fiziksel bir ortamda bir araya gelmemiş olmasıdır. Online diyet sürecinde, yüz yüze diyette olduğu gibi detaylı beslenme durumu bilgisi (anamnez), vücut ölçüleri ve danışanın istek ve ihtiyaçları doğru bir şekilde alındığı sürece yüz yüze diyetten daha az faydalı olması pek mümkün değildir 😊

Online diyette genellikle başka bir soru işareti ise “vücut analizi yapmadan nasıl diyet hazırlanıyor?” oluyor. Vücut analiz cihazı ile ölçüm işlemi yapılmıyor olması online diyetin doğru bir şekilde hazırlanmasına bir engel değildir. 

Vücut analiz cihazları ortaya çıkmadan önce diyetisyenlerin kullandığı manuel yağ oranı ölçüm teknikleri mevcut idi, vücut analiz cihazları bu ölçüm ve analizi daha da kolaylaştırmış olsa da hala manuel olarak vücut analizini takip etmek mümkündür. 

Bewell Online Diyet Süreci Nasıl İlerliyor?

  1. Bewell online diyet sürecinde ilk olarak sizlerden detaylı olarak sağlık durumu, intoleranslar, öğün tercihi, süre ve bütçe tercihi gibi bilgileri alıyoruz. Tüm bilgileriniz değerlendirilerek tariflerle desteklenen haftalık diyet listenizi, alternatif seçenekler ile birlikte paylaşıyoruz. 
  2. Bewell diyet sürecinde, haftalık değişen liste ve tariflere ek olarak tükettiğiniz öğünleri kaydedebiliyor ve öğünlerinizin diyetisyeninizin tarafından değerlendirmesini alıyorsunuz. Böylelikle diyet ile hem kendi kontörlünüzü sağlamış ve doğru beslenmeyi öğrenmiş hem de diyetisyeninizin takibinde olmuş oluyorsunuz.  
  3. Bewell diyet sürecinde; yaş, boy, kilo, bel çevresi, kalça çevresi, boyun çevresi gibi yağ oranını hesaplayabileceğimiz verileri sorguluyoruz. Böylelikle düzenli olarak hem vücut ölçümleri hem de yağ oranınınızı takip edebildiğiniz bir online diyet sürecinin içinde bulunmuş oluyorsunuz. 
  4. Bewell diyet sürecinin önemli bir farkı da, diyetin egzersiz programıyla destekleniyor olması. Hem diyet hem egzersiz ile hedefinize evden çıkmadan ulaşabiliyorsunuz 😊 
  5. Bewell online diyetin etkili olmasının bir diğer sebebi ise diyet sürecinizin aynı zamanda zorlandığınız konuların çözümüne destek olacak çözüm içerikleri ile birlikte ilerliyor olması. Yani diyet yaparken bir yandan da zorlandığınız konulara çözüm olacak içerikler ile destekleniyor yeni sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmaya çalışıyorsunuz 😊
  6. Diyette en sık karşılaşılan bir problem olan motivasyonun düşmesi ile ilgili de Bewell’de psikoloğumuzdan destek alabiliyorsunuz. Motivasyonunuzu arttırmaya yardımcı olacak çözüm içerikleri ve yöntemler ile online diyet sürecinizi daha motive bir şekilde ilerletmenize yardımcı oluyoruz. 

Özetlemek gerekirse;

Online diyet, danışan ve diyetisyenin online olarak bir araya gelmesiyle yürütülen bir yöntemdir. Online diyetin başarılı olması için diyet listesine ek olarak zorlandığınız konulara da çözüm bulmak gerekir. Diyete ek olarak psikolog desteği ve egzersiz programları ile daha kalıcı sonuçlar elde etmek için siz de hemen Bewell’i indirin ve Premium'a geçerek yıllık, 6 aylık veya aylık üyeliklerden size uygun olanı ile hemen başlayın! 😊

Şimdiye kadar binlerce üyemizle kazandığımız tecrübelere dayanarak kalıcı sonuçlar için sürenin minimum 6 ay olmasını tavsiye ederiz 😉

Bewell'i 7 Gün Dene

bewell-app-storebewell-play-store
saglikli-yasam-uygulaması-bewell
Şimdi Üye Ol

BİZE SOR

Bize yaz, sana dönüş yapalım.

Mesaj Gönder