Klinik Psikolog Beliz Baylan
saglikli-yasam-uygulaması-bewell-logo
Klinik Psikolog
Klinik Psikolog
Hakkımda
Merhaba, ben Klinik Psikolog ve Bağımlılık Danışmanı Beliz Baylan.

2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden Fakülte 3.sü ve bölüm 2.si olarak mezun oldum. Aynı sene içerisinde Üsküdar Üniversitesi Tezli Klinik Yüksek Lisans Programına başlayıp 2018 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Yine aynı yıl Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programında 2. yüksek lisansıma başladım ve 2019 yılında mezun oldum.

2016 yılından itibaren sahada aktif olarak danışan görmekte ve psikoloji alanında farklı sektörlerde çalışmaktayım. Şema Terapi Enstitüsü Şema Terapi Teori ve Süpervizyon eğitimimi tamamlamış olup terapide yönelim olarak ağırlıklı Şema Terapi Ekolünden faydalanmaktayım.

Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programını da tamamlamış bulunup aktif olarak danışan süreçlerime aile danışmalığını da eklemekteyim. MMPI uygulayıcı ve yorumlayıcısıyım.

Eğitim Bilgisi
🔸 Yeditepe Üniversitesi : Psikolojik Danışma ve Rehberlik
🔸 Üsküdar Üniversitesi : Klinik Psikoloji
🔸 Üsküdar Üniversitesi : Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon

Kurslar ve Sertifikalar
🔸 Şema Terapi Süpervizyonu
🔸 Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
🔸 MMPI

Uzmanlık Alanları
Yeme Bağımlılığı, Kilo Yönetim Psikolojisi, Yeme Bozuklukları, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Kişilik Bozuklukları, Alkol/madde Bağımlılığı, Çift-Aile Terapisi.